Домашні тварини та сезонна алергія

Чи є у вашого вихованця ознаки алергічної реакції?
Чи помічали ви, що ваш вихованець часто дряпається або облизується? Зверніть увагу: собаки та коти, як і ми, можуть страждати сезонною алергією, і багато з них мають алергію на амброзію, трави, пилок, цвіль та дерева.

Якщо у вашого вихованця з’являються червоні опухлі очі, червоне підборіддя, маленькі прищі, випадання шерсті, виділення з вух, відкриті виразки або висипання та гарячі точки, А також постійне тертя мордою або тілом об Меблі чи килим, то, можливо, він страждає від алергії.

Ці екологічні алергії можуть посилюватися навесні, влітку та восени.

 

Смертельна бактеріальна хвороба повертається
Лептоспіроз, який ветеринари зазвичай називають “лепто”, є грипоподібним захворюванням, яке вражає домашніх тварин, особливо собак. Якщо вчасно не почати лікування, хвороба може стати смертельною.

Хоча в один момент це вважалося меншою загрозою для домашніх тварин, у Сполучених Штатах були зареєстровані нещодавні спалахи лептоспірозу.

Бактеріологи з діагностичної лабораторії коледжу ветеринарної медицини Корнельського університету закликають власників собак стежити за симптомами захворювання.

Що таке лептоспіроз?
Лепто-це спіральна бактерія, яка поширюється при контакті з сечею зараженої дикої або домашньої тварини. Це серйозне бактеріальне захворювання містить кілька різних штамів або підтипів лептоспір, які здатні вражати домашніх тварин та інших ссавців. Миші, щури, єноти та опосуми зазвичай причетні до поширення хвороби.

Як правило, лептобактерії знаходяться в забрудненому ґрунті та стоячій воді, де вони можуть виживати тижнями чи місяцями. Ваша собака або кішка можуть контактувати із забрудненою сечею в лісистій місцевості, стоячій воді або ставках. Бактерії лепто потрапляють в організм вашого вихованця через очі, ніс або рот; ділянки пошкодженої, порізаної або подряпаної шкіри також особливо сприйнятливі.

Лептоспіроз є зоонозним захворюванням і, отже, може передаватися прямо або опосередковано всім ссавцям, включаючи людину. При лікуванні домашніх тварин з цим захворюванням слід застосовувати суворі гігієнічні заходи та засоби індивідуального захисту.

Симптоми лептоспірозу
За даними Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC), симптоми лептоспірозу залежать від органів, уражених захворюванням, і можуть бути неспецифічними. Гостра ниркова недостатність часто зустрічається у собак з лептоспірозом. Гепатит і порушення згортання крові також можуть бути викликані лептоспірозом.

Загальні клінічні ознаки включають:

250 кизилових дерев
Лихоманка;
Блювота;
Біль у животі;
Діарея;
Відсутність апетиту;
Сильна слабкість та / або біль у м’язах;
Надмірне споживання води або відмова від пиття;
Жовтяниця (жовтий відтінок очей, внутрішньої частини рота або шкіри);
Депресія; і
Жорсткість.
Для прояву симптомів лепто може знадобитися від чотирьох до 12 днів. Потрапивши в кров, бактерії можуть швидко поширитися на печінку, селезінку та нирки вашого вихованця.

Якщо вчасно не розпочати лікування, домашні тварини мають підвищений ризик смерті через ниркову недостатність або інші ускладнення.

Діагностика та лікування лептоспірозу

Якщо ви підозрюєте, що у вашої собаки чи кішки проявляються симптоми лептоспірозу, негайно зверніться до свого ветеринара. Буде проведено тест на виявлення наявності лептоспірусних антитіл або мікроорганізмів у вашого вихованця.

Негайне лікування антибіотиками та підтримуюча рідинна терапія можуть врятувати життя вашого вихованця та запобігти хронічним захворюванням нирок або іншим ускладненням.

Як правило, молоді домашні тварини страждають серйозніше, ніж старші тварини, але чим раніше буде виявлено лептоспіроз і проведено лікування, тим більше шансів на одужання у вашого вихованця.

Профілактичний укол може допомогти захистити домашніх тварин
250 Річка лабрадор
Вакцинація може допомогти захистити вашого вихованця від лептоспірозу, але вакцина ефективна не проти всіх штамів бактерій leptospira.

“Я б порекомендувала вакцину проти лептоспірозу власникам, які подорожують зі своїми домашніми тваринами в райони підвищеного ризику – наприклад, кемпінги або піші прогулянки поблизу густих лісів або ставків, або живуть на молочній фермі або поблизу неї”, — каже доктор Лінда Лі з регіональної лікарні для тварин Йорба в окрузі Оріндж, Каліфорнія. “Собаки, які бігають серед коров’ячих пасовищ або мають безпосередній контакт з коровами, також можуть бути більш сприйнятливими до бактерій лепто”. Вона радить стурбованим власникам домашніх тварин обговорити графік вакцинації свого вихованця зі своїми ветеринарами. “Усі вакцини, включаючи лепто-вакцину, можуть викликати реакції у домашніх тварин, такі як набряк обличчя, блювота та діарея. Ознайомтеся з інформацією про вакцину, щоб ви могли прийняти рішення, яке підходить для вас і вашого вихованця”.

Інші способи захисту вашого вихованця: тримайте проблеми з гризунами під контролем; Гризуни можуть переносити і поширювати бактерії. Крім того, перш ніж виводити собаку на прогулянку природною стежкою, перевірте її лапи, живіт та інші відкриті ділянки на наявність потертостей, подряпин або відкритих ран. Якщо ви помітили щось із цього, подумайте про те, щоб відкласти прогулянку, поки ваш вихованець не одужає. Крім того, не дозволяйте своєму вихованцеві пити зі ставків або стоячих калюж під час прогулянки на природі.

Зверніться до свого ветеринара для отримання додаткової інформації про лептоспіроз та про те, чи принесе користь вашій собаці чи кішці вакцина.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top