Поширені недуги у літніх собак

Топ-10 проблем для собак у віці від 5 до 10 років
Ви почали помічати, що ваша собака трохи гальмує? Старечі недуги можуть почати підкрадатися до наших супутників вже в п’ятирічному віці. У людських роках це приблизно 36 років. Вважається, що вік 10-річної собаки становить приблизно 56 людських років.

Отже, на що слід звернути увагу? Згідно з заявами членів Nationwide pet insurance, деякі з найбільш часто зареєстрованих захворювань домашніх тварин старшого віку включають вушну інфекцію, зубну інфекцію, блювоту та розлад шлунку, неракові нарости на шкірі, діарею, захворювання сечового міхура або сечовивідних шляхів, артрит, недостатню активність щитовидної залози, шкірні алергії та інфекції шкіри.

Ознайомтеся з нашою інфографікою для отримання більш детальної інформації про середню вартість лікування цих захворювань по країні, деякі з яких можуть стати хронічними і потребують регулярного лікування протягом усього життя вашого вихованця

Важливі факти, які повинні знати власники домашніх тварин

Такі фільми, як” Старий крикун “і” Куджо”, навчили нас, що домашні тварини, уражені сказом, пускають піну з рота і стають шалено агресивними, намагаючись вкусити все — або кого завгодно — що трапляється їм на шляху.

Хоча це не поширене захворювання, ваш вихованець може заразитися вірусом сказу. Якщо це станеться, смерть вашого вихованця неминуча. Хороша новина: ви можете вжити профілактичних заходів, щоб захистити свого вихованця — та решту вашої родини.

Статистика по сказу
Центри з контролю та профілактики захворювань повідомили, що в 2017 році в США та Пуерто-Рико було зареєстровано 4454 випадки сказу у тварин, що на 9,3 відсотка менше, ніж у 2016 році. (Звіти за 2018 рік ще не опубліковані.)

З цих випадків сказу 276 були у кішок і 62 – у собак. Американська асоціація практикуючих лікарів-фелінологів (AAFP) повідомляє, що з 1980 року в Сполучених Штатах було зареєстровано більше випадків сказу у кішок, ніж у собак.

Основне джерело сказу? Дикі тварини, включаючи кажанів (32,2%), єнотів (28,6%), скунсів (21,1%) та лисиць (7,0%).

Імунізація собак та котів проти сказу забезпечує єдиний “буфер” між дикою природою та людьми. Контакт з дикими тваринами, які не були вакциновані, збільшує ймовірність зараження. Якщо у вас є мисливські собаки або собаки, які супроводжують вас у походах та інших заходах на свіжому повітрі, в інтересах вашого вихованця розглянути можливість вакцинації проти сказу.

Що таке сказ?
Сказ є захворюванням всіх теплокровних ссавців і повсюдно призводить до летального результату, якщо негайно не провести антирабічне лікування.

165доггроулінг2
Передача сказу майже завжди відбувається в результаті укусу інфікованою твариною незараженої тварини. Вірус, що викликає захворювання, поширюється зі слиною інфікованих тварин. Він проходить по нервах до спинного мозку і далі в головний мозок, де швидко розмножується, перш ніж поширитися на інші частини тіла, включаючи слинні залози.

Час між укусом і розвитком хвороби може варіюватися від декількох днів до місяців, а іноді і років. Після того, як вірус досягне мозку, у вашого вихованця з’явиться одна, дві або всі три різні фази сказу.

Продромальний сказ

Ця фаза сказу у собак зазвичай триває 2-3 дні. Можуть відзначатися погані передчуття, нервозність, занепокоєння, самотність і лихоманка. Доброзичливі тварини можуть стати сором’язливими або дратівливими і хапатися, тоді як агресивні тварини можуть стати ласкавими і слухняними. Більшість тварин будуть постійно облизувати місце укусу.

У кішок продромальна фаза триває лише 1-2 дні, і вони, як правило, мають більше стрибків температури та нестабільної поведінки, ніж собаки.

Шалений сказ
Починаючи з продромальної фази, тварини можуть переходити в стадію люті; кішки особливо схильні до розвитку цієї фази. Гостра стадія захворювання у собак зазвичай триває від 1 до 7 днів. Тварини стають неспокійними і дратівливими і гіперчутливими до слухових і зорових подразників. Коли вони стають більш неспокійними, вони починають бродяжити і стають більш дратівливими і злісними.

Перебуваючи в клітці, собаки можуть кусати і нападати на свої вольєри. Домашні тварини поступово втрачають орієнтацію, потім у них починаються судоми і врешті-решт вони вмирають.

Паралітичний сказ
165 спінювання
У домашніх тварин може розвинутися паралітична фаза або після продромальної, або після лютої стадії. Паралітична фаза зазвичай розвивається протягом 2-4 днів після появи перших ознак.

В першу чергу уражаються нерви, що вражають голову і горло, і у домашніх тварин може початися слинотеча в результаті їх нездатності ковтати. Глибоке утруднене дихання і обвисла щелепа можуть привести до того, що діафрагма і м’язи обличчя все більше паралізуються.

Домашні тварини можуть видавати стиснуті звуки, і багато власників думають, що у собаки щось застрягло в горлі. Вихованець буде слабшати, і врешті-решт у нього почнеться дихальна недостатність, і він помре.

Діагностика сказу
Після контакту з вірусом укушений вихованець може пройти одну або всі кілька стадій. У більшості тварин вірус поширюється по нервах до головного мозку.

Вірус сказу поширюється відносно повільно, і середній час інкубації з моменту зараження до ураження мозку становить від 3 до 8 тижнів у собак, від 2 до 6 тижнів у кішок і від 3 до 6 тижнів у людей. Однак повідомлялося про інкубаційні періоди тривалістю до 6 місяців у собак та 12 місяців у людей. Після того, як вірус досягне мозку, він переміститься в слинні залози, де потім може передаватися через укус.

Сучасний спосіб діагностики сказу у тварин полягає в тому, щоб піддати мозок мікроскопічному дослідженню. Деякі нові методи тестування з використанням зразків шкіри та / або крові вивчаються та використовуються в декількох дослідницьких установах і є перспективними як спосіб тестування потенційно підданих впливу людей та тварин. В даний час вони зазвичай не використовуються.

Захист вашого вихованця від сказу
Лікування сказу у домашніх тварин не існує. Хоча було зареєстровано кілька випадків, коли собаки виживали після зараження сказом, це дуже рідкісне явище. В даний час тільки люди можуть отримувати лікування від сказу.

Вакцинація ваших домашніх тварин-найкращий спосіб запобігти зараженню сказом, і у правильно вакцинованих домашніх тварин дуже мало шансів заразитися цим захворюванням.

165кетснарлінг
Хоча вакцинація собак від сказу є обов’язковою для всіх штатів, за оцінками, до половини всіх собак не вакциновані. В даний час обов’язкова вакцинація кішок варіюється від штату до штату, незважаючи на те, що зареєстровано більше випадків котячого сказу, ніж собачого.

За даними AAFP, кішки дуже сприйнятливі до сказу, найімовірніше, що вони будуть заражені єнотоподібним штамом сказу вздовж узбережжя Атлантичного океану та штамом сказу скунса На Середньому Заході.

Стандартний протокол вакцинації-вакцинувати собак і котів у віці чотирьох місяців, а потім ще раз через рік. Після цього рекомендується трирічна вакцинація від сказу.

Хоча трирічна щеплення була протестована і показала свою високу ефективність, деякі штати або окремі ветеринари вимагають щорічної вакцинації або один раз на два роки. Обов’язково обговоріть відповідний протокол вакцинації з ветеринаром вашого вихованця.

Хоча ризик контакту з вірусом дуже низький, він, тим не менш, існує.

Профілактичні заходи проти сказу
Попросіть вашого ветеринара регулярно робити щеплення вашим домашнім тваринам від сказу.
Тримайтеся подалі від диких, незнайомих або бродячих тварин і не тримайте диких тварин як домашніх тварин.
Не дозволяйте своїм домашнім тваринам блукати там, де вони можуть зіткнутися з потенційно шаленими тваринами.
Якщо член сім’ї або ваш вихованець був укушений будь-якою твариною, зверніться до місцевого агентства охорони здоров’я за консультацією щодо укусів людей та до місцевого агентства з контролю за тваринами у разі укусів домашніх тварин. Якщо ви будь-яким чином контактували з кажаном, зверніться за консультацією до місцевого агентства охорони здоров’я, оскільки існують конкретні рекомендації щодо цього виду.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top