Хворобливий стан, який часто не помічають

Домашні тварини, зокрема коти, добре приховують ознаки старіння та болю. Власники домашніх тварин — навіть ті, хто більш спостережливий-можуть розумно пояснити невеликі зміни, які вони помічають у своїх компаньйонах.

Ви можете припустити, що ваш кіт перестав стрибати на прилавок, тому що він став старшим — і, можливо, він набрав кілька кілограмів у літньому віці, — але до того часу, коли ви помітите цю зміну поведінки, ваш кіт, можливо, страждає від дуже хворобливого стану, який часто не помічають: артриту.

Що таке котячий артрит?

Котячий артрит-це хворобливе дегенеративне захворювання, яке викликає запалення в суглобах. Зазвичай це вражає ліктьові суглоби кішки або хребет; однак можуть бути уражені й інші суглоби, включаючи кілька суглобів.

Хоча найчастіше це пов’язано з віком, у кішок також може розвинутися артрит внаслідок травми або аутоімунного розладу. Артрит може вразити кішку будь-якої породи.

Ознаки котячого артриту
Симптоми котячого артриту включають:

Лежачий катартрит2
Жорсткість
Обмежене пересування
Проблеми з вставанням, лежанням, ходьбою, лазінням, стрибками
Труднощі або зміна пози при залізанні в ящик для сміття або поході у ванну
Втрата м’язової маси
Припухлість суглобів
Скрегочучий звук в суглобі
Доктор Корі Гросс, ветеринар із Сіетла, спостерігав, як багато симптомів котячого артриту залишаються непоміченими. “Власники зазвичай повідомляють про менші стрибки та більше уповільнення. Вони припускають, що їх кішка старіє, і вони нічого не можуть з цим зробити”.

Доктор Гросс каже, що один із поширених симптомів, який може спантеличити власників котів: “Часто у цих котів виникають проблеми з утриманням пози усунення в ящику для сміття, і тому ми можемо спостерігати невідповідне усунення по всьому будинку.

Щоб ускладнити діагностику, каже доктор Гросс,”кішки часто приховують біль у кабінеті ветеринара через реакцію адреналіну та страху”. Вона покладається на думку власника про зміни в поведінці кота, щоб допомогти точно визначити проблему. Важливо відзначити ці іноді ледь помітні зміни у вашої старіючої кішки.

Діагностика котячого артриту

Діагноз артриту у котів часто ставлять на основі спостережень за симптомами власника домашньої тварини, ретельного фізичного огляду вашого ветеринара та рентгенограм.

Рентгенограми необхідні для виключення раку кісток, який часто є надзвичайно болючим захворюванням, з яким стикаються кішки.

Перед лікуванням вашого вихованця можуть бути рекомендовані інші аналізи, включаючи аналіз крові та перевірку зразка сечі.

Лікування котячого артриту медикаментозно
Існує безліч варіантів медикаментозного лікування, коли справа доходить до полегшення гострого болю вашої кішки при артриті, але для тривалого лікування доступно лише кілька варіантів.

Такі ліки, як кортикостероїди, трамадол, габапентин та ін’єкційні глікозаміноглікани (Адекван), зазвичай використовуються для лікування артриту у кішок. Однак, за словами доктора Девіда Рейнхарда, ветеринарного консультанта Nationwide pet insurance, ці продукти використовуються без маркування і спеціально не схвалені для застосування кішкам при артриті.

НПЗЗ (нестероїдні протизапальні препарати), такі як Oncior, іноді використовуються для короткочасного полегшення, говорить Рейнхард, але ви повинні обговорити питання безпеки та побічні ефекти зі своїм ветеринаром.

Негайно повідомте свого ветеринара, якщо ви помітили блювоту, відсутність апетиту або зміни в дефекації, такі як діарея. Це можуть бути ознаки зневоднення або більш серйозної реакції на ліки.

Підтримка ваги у котів з артритом
Прийом їжі при катартрите2
Окрім медикаментозного лікування, підтримка здорової ваги вашої кішки може допомогти полегшити хворобливі симптоми, пов’язані з артритом. Чим важче кішка, тим більш болючим є її стан. Існують високоякісні продукти, призначені спеціально для того, щоб допомогти в контролі ваги.

Розподіляйте корм вашої кішки відповідно до рекомендацій вашого ветеринара. Це буде змінюватися залежно від віку та розміру вашої кішки.

“Найкращий спосіб скинути вагу і не допустити її зниження-це перевести їх на харчування консервами, а не сухими продуктами”, – говорить доктор Гросс. “І навіть не думайте про те, щоб годувати цих котів із зайвою вагою сухим кормом вільного вибору! Мені подобаються годівниці-пазли для тих кішок, які пристрастилися до ласощів і сухого корму.”Існує безліч головоломок з їжею для котів, які стимулюють їх цікавість і заохочують фізичні вправи, поки вони переслідують їжу.

Інтерактивні іграшки-це цікавий спосіб зблизитися з вашою кішкою і трохи розім’ятися під час ігор. Обов’язково обговоріть фізичні вправи зі своїм ветеринаром, щоб переконатися, що у вашої кішки немає обмежень, пов’язаних зі здоров’ям. Ви не хочете посилювати біль вашої кішки під час гри.

Альтернативне лікування котячого артриту

Альтернативні методи лікування котів, які страждають артритом, включають терапію стовбуровими клітинами, голковколювання, щоденний масаж, теплі компреси, гідротерапію, лазерну терапію та хірургічне втручання.

Харчові добавки з глюкозаміном та хондроїтином часто рекомендуються при симптомах артриту у кішок.

Часто поєднання втрати ваги, медикаментозного лікування та альтернативної терапії може бути ефективним підходом до лікування котів з артритом.

Попередження про холодну погоду
Катартрит уві сні 2
Якщо ваша кішка страждає артритом, майте на увазі, що холодний, вологий клімат може погіршити стан.

Крім того, старші кішки з меншим вмістом жиру в організмі також можуть відчувати симптоми артриту сильніше при прохолодних температурах, оскільки їм важче залишатися в теплі.

Тримайте під рукою затишну м’яку підстилку або ковдру, щоб ваша кішка могла згорнутися в холодні дні. При необхідності перенесіть ліжко (і кота) в тепліше місце в будинку.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top